Ще гласуват Бюджет 2010 в Търговище
Ще гласуват Бюджет 2010 в Търговище / netinfo

Днес следобед Общински съвет - Търговище ще гласува Бюджет 2010 в Търговище. Заседанието е в 14.00ч. в зала „Христо Самсаров".

Предложената бюджетната рамка през тази година е малко под 29 млн лв. 15 735 197лв. са очакваните държавни приходи през 2010г., а местните - 11 760 667лв. Съответно предвидените разходи възлизат на общо 28 887 721лв. От тях капиталовите разходи са близо 2 400хил.лв. Предвидени са предимно неотложни ремонти в детски градини и училища и други социални звена. Изграждането на инфраструктурни обекти е ограничено до стартиране на първи етап от проекта за благоустрояването на кв.191 със собствени средства. Включени са също изграждане на приют за кучета и на 3 детски площадки, на площадки за контейнери. Заложени са средства по изграждането на канализационната и реконструкцията на водопроводната мрежа в кв.Въбел.

С 800хил.лв. се дофинансират детските градини. Продължава дофинансирането на яслите, Социалния патронаж и Млечната кухня. Предвидени са разходи по издръжка на пенсионерските клубове и за запазването на спорта.