Сдружение „България на гражданите учреди клуб в Шумен
Сдружение „България на гражданите учреди клуб в Шумен / netinfo

Сдружение „България на гражданите" учреди клуб в Шумен. За председател беше избрана Диляна Трайкова. В Управителния съвет на клуба влизат още д-р Милчо Панайотов и Николай Дилов.

Учредителното събрание се е провело снощи от 8:00 часа и на него присъствали адвокат Георги Атанасов - председател на УС на сдружението и организационният секретар Мария Тенчева.

Клубът в Шумен към Сдружение „България на гражданите" е местна вътрешноорганизационна структура, която обединява членовете на неправителствената организация за активно участие в обществените процеси на регионален принцип.

Основните цели на Сдружението са установяване на граждански контрол върху дейността на публичните институции, защита от посегателствата на държавните власти срещу установените от закона граждански и стопански права, създаване на равен достъп на гражданите и фирмите до правосъдие, поддържане на стандарти за прозрачност, предвидимост, откритост и етичност при формирането на държавните органи и дейността им.

Клубът в Шумен е поредният, който сдружението учредява, след Русе, Варна, Бургас, Трявна, Кюстендил, Велико Търново, Габрово, Плевен, Пловдив и София. През месец март сдружението ще организира и следващите си клубове във Враца, Пазарджик, Велинград и други градове.