С 2000 лв. е глобен кмета на община Върбица за липса на контрол
С 2000 лв. е глобен кмета на община Върбица за липса на контрол / DarikNews

Наказателно постановление за 2000 лв. е издала шуменската екоинспекция на кмета на община Върбица Исмаил Мехмед. Според РИОСВ - Шумен той не е осъществил контрол по незаконно извършван  добив на речна баластра и пясък, след като експертите са му разпоредили такъв.

Незаконният добив е установен в землището на с.Менгишево от поречието на р. Камчия и р. Герила. Нарушаването на тези терени е извършвано системно от физически лица, за което са съставяни констативни протоколи и са давани предписания.

След като е наложена глобата, от кметството са издали заповед, забраняваща изземването на речни наноси, баластра и пясък по речните русла, заливните и надзаливните тераси на река Камчия. Всеки местен жител е запознат лично със съдържанието й.