Мъж е със счупен череп след масов бой на ул. „Стара планина" в Шумен, а трима души са задържани. Това съобщиха от ОД на МВР. На пострадалият му е правена спешна операция.
След като пийнали Тодор А. заедно със зет си Радослав И. отишли пред дома на 50-годишният Асен А. на ул. „Бор" и започнали да хвърлят камъни. След случката в свадата се намесили още хора и последвало масово сбиване. То било преустановено от пристигането на полицаите. Враждата между двете ромски фамилии била от около 2 месеца, научи Дарик.
Двама души, с рани на главите, са откарани в болницата с екип на Центъра за спешна медицинска помощ. След преглед е установено, че Радослав И. е със счупен череп, направена му е спешна операция.
Задържан за 24 часа е 36-годишният Тодор А. от Шумен, както и негов роднина - Росен А. на 33 години. Третият задържан е 50-годишният Асен А., за когото има данни, че е нанесъл удар в главата на Радослав по време на скандала и му е причинил средна телесна повреда. На Тодор А. е съставен и акт по Указа за борба с дребното хулиганство за грубо нарушаване на обществения ред, заради това, че след употреба на алкохол е предизвикал скандал и сбиване на ул."Стара планина".
Работата по изясняване на случая продължава.