Радан Кънев: ДПС и БСП трябва да бъдат извадени от властта в традиционните си крепости
Радан Кънев: ДПС и БСП трябва да бъдат извадени от властта в традиционните си крепости / netinfo

ДПС и БСП трябва да бъдат извадени от властта в традиционните си крепости, повечето от които са именно в т.нар. "смесени райони". Това каза в Шумен по-рано днес лидерът на ДСБ и съпредседател на Реформаторския блок Радан Кънев.

"За постигане на тази цел винаги сме предлагали на ГЕРБ да участваме заедно още от първия тур на изборите. В противен случай превръщаме ДПС в балансьор и решаващ фактор на втория тур. Явно ГЕРБ обаче нямат нищо против тази балансьорска роля на ДПС. Тук се различаваме много категорично. Съжалявам, че издигат кандидат без да се консултират вдясно. Ние ще водим кампания, която ще ограничи влиянието на ДПС в Общинския съвет в Шумен. Ще работим за реално преграждане пътя на ДПС към властта", беше категоричен Радан Кънев.

Той допълни, че ще търсят навсякъде най-силните кандидати, силни листи и широки обединения около тях. "Всички авторитетни политици, общественици, хора с влияние са добре дошли да разговарят с нас, както за кметски номинации, така и за общински съветници", апелира той.

По думите му заложените в програмната декларация на кабинета реформи се намират на преломна фаза, фаза, в която съпротивата срещу тях е най-ожесточена. "Лош знак беше това, че най-важната част от здравната реформа, а именно ограничаването на възможността за източване на здравната каса през лекарствената политика, беше бламирана от Здравната комисия в Парламента", коментира Радан Кънев.

Той допълни, че по отношение на здравната реформа, свързана със сливането на болнични заведения, проблемът е основно с висшия мениджмънт и доставчиците на лекарства. "Съвсем нормално е. Това, което прави министър Москов, е предназначено да спести над половин милиард лева годишно без да бъде намалена нито една лекарска заплата, без да бъдат променени и парите за лечение", каза още той.