Полиция/АРХИВ
Полиция/АРХИВ / dariknews.bg

Със заповед на главния секретар на МВР главен комисар Ивайло Иванов са наградени служители от криминална полиция в РУ- Шумен и ОДМВР- Шумен.

Наградата е по предложение на директора на областната дирекция ст. комисар Ялчън Расим за професионално изпълнение на служебни задачи.

След бърза и прецизна работа криминалисти разкриха автор на убийство няколко часа след извършеното престъпление. Задържан след системна и методична работа беше извършител на грабежи в Шумен,  в кратки срокове беше установен и задържан авторът на четири домови кражби в града.

„Колеги, благодаря ви, че с упоритата си работа доказвате ежедневно, че служим на обществото. Полицейската професия е дълг, призвание.  Знам, че всичко се постига с добър екип. Радвам се, че имам възможността да работя с професионалисти като вас.  Убеден съм , че ще продължаваме да отговаряме на очакванията на обществото. Пожелавам здраве на вас и вашите семейства.  Да имате  повече поводи за професионална гордост“,  отправи поздрави към полицейските служители директорът ст. комисар Ялчън Расим след като ги запозна със заповедта тази сутрин. Наградата е колективна парична в размер на 800 лева.