„Лудогорец с осма поредна победа, подхвана и комшиите
„Лудогорец с осма поредна победа, подхвана и комшиите / Радка Минчева, архив

Осма поредна победа записа новакът в „А"-група „Лудогорец". Този път мачът не бе за вътрешното първенство на страната, а международен.

Лудогорец" с осма поредна победа подхвана и комшиите

Приятелската среща с „Динамо"-Букурещ ръководи шуменският рефер Станислав Тодоров, с помощници Николай Ангелов и  Венцислав Гавраилов от София. Тодоров показа три жълти картона, но играта бе коректна и не бе накъсвана от нарушения и прекъсвания.

Мачът се игра пред 4000 зрители, агитка от 30-ина фена от Румъния подкрепяше любимия си тим от клетката за гостуващи запалянковци. Четири телевизионни екипа от северната ни съседка отразяваха срещата.

В първото полувреме играта бе равностойна, белязана с пропуски и пред двете врати. В 36-тата минута капитанът Мирослав Иванов - Деко бе спънат в наказателното поле, Светослав Дяков изпълни дузпата, но топката срещна напречната греда и резултатът остана 0:0.

През второто полувреме преимуществото на „Лудогорец" бе по-осезателно, с още повече атаки, две от които резултатни. Бразилецът Марселиньо откри за 1:0 в 47-мата минута, последва изравняване в 67-мата, голът вкара Мариус Николае. Крайният резултат 2:1 оформи белгиецът Кристиян Кабаселе, който направи своя дебют за „Лудогорец". Той игра 15 минути за тима, вкара в последната 90-та минута.

Треньорът на „Лудогорец" Ивайло Петев коментира, че заради многото пропуски първото полувреме не му е харесало и ще търси още по-добра стиковка. Трябва да се научим да вкарваме 1 от 1 положения или 2 от 2, защото в първенството едва ли ще имаме толкова много възможности - допълни наставникът на „зелено-белите", които днес играха в черни екипи. Петев обясни, че треньорският щаб обмисля специална тактика срещу всеки съперник така, че да се получи дисбаланс в редиците на противника. Вече се готвим за „Миньор"-Перник, ще напарвим поуки от днешните пропуски - каза Петев. Мачът от първенството ще е следващата събота на „Лудогорец Арена". От терена днес отсъстваха националът Михаил Александров, капитанът Емил Гъргоров, контузеният Димо Бакалов - който няма да играе още поне 2 седмици.

Треньорът на гостите Ливиу Чибутариу коментира, че за него не е бил важен резултатът, а обиграването на тима, на играчите, които не са титуляри. От отбора му, който е 18-кратен шампион на Румъния и временен водач в първенството, отсъстваха осем национали. Тази контроли са полезни и заради това, че играта не е груба, няма контузии - каза Чибутариу. На въпрос кого от играчите на „Лудогорец" би искал да има в своя състав, той отговори „целият отбор". Призна, че стилът на разградския тим му харесва и поздрави треньорския щаб за добрата игра. Оцени като много добра и атмосферата на стадиона.

Преводач на треньора на гостите за пресконференцията след мача бе бившият играч на „Динамо"-Букурещ и ЦСКА Флорентин Петре. Той също похвали „Лудогорец", коментирайки, че от неговите наблюдения най-добрите отбори в България в момента са „Лудогорец" и ЦСКА.

Сред зрителите на престижната победа на „Лудогорец" бяха две футболни бебета - децата на Иван Стоянов и Кишада. Веднага след срещата бащите първо с тях споделиха победата.

„Лудогорец": Голубович (74-Михайлов), Минев (68-Шоко), Барт, Гулдан, Травнер (80-Грабус), Генчев (90-Дюлгеров), Дяков, Кишада (74-Кабаселе), Марселиньо, М. Иванов (61-Атанасов - ж.к.), Ив. Стоянов