Представители на 31 нации взеха участие в Европейското първенство по ориентиране в Приморско - 144 мъже и 100 жени, каза за Дарик треньорът Петранка Ангелова.
Година след като направи исторически пробив в родното ориентиране със 6-то място в спринта на Световното първенство в Унгария, сега Кирил Николов, който е състезател от „Вариант 5" дублира своя успех на Европейското първенство в Приморско и то в най-трудната дисциплина - дългата дистанция. Дизела, както всички го наричат, пробяга маршрута от 17,3 км за впечатляващото време от 111:09 мин.
В спринта на Европейското първенство при мъжете той пробяга дистанцията от 3300 м за 15:43 мин, което го отдалечава с 58 сек. от новия лидер Фабиан Хертнер от Швейцария. Кирил Николов се нареди на 12-а позиция.
В средната дистанция при мъжете с дължина на маршрута 6,4 км Кирил Николов се класира на 9-о място с време 36:28 мин и така надмина краля в тази дисциплина Тиери Жоржу, който се задоволи с 11-ото място и с време 36:38 мин, коментира още Петранка Ангелова. „Не само за Кирил Николов, но за цялото българско ориентиране изобщо това е най-доброто представяне досега в тази дисциплина. Новият шампион в средната дистанция е Валентин Новиков от Русия /34:09/." - каза още тя.