Шумен бе домакин на Държваното по кикбокс.
Шумен бе домакин на Държваното по кикбокс. / СК Шуменска крепост
Димитър Стоянов от „Шуменска крепост“ си спечели място в националния отбор

22 медала взеха състезателите на СК "Шуменска крепост" от  Държавното лично първенство по кикбокс в стилове лоу кик и К-1, което се проведе в зала „Арена Шумен“ този уикенд.

Организатор на събитието бе Българска конфедерация по кикбокс и муай тай, а любезен домакин бе местния кикбокс клуб „Шуменска крепост“ с председател Галин Методиев.

Над 190 състезателя от близо 30 клуба от цялата страна взеха участие в двубоите.

Шампиони за СК Шуменска крепост станаха Полина Галинова и Виктор Иванов в стил К-1, а първенци в стил лоу кик са Пламен Борисов, Иван Иванов, Даяна Кънчева, Павлина Димитрова, Велизар Димов, Георги Атанасов и Добромир Петров.

СК Шуменска крепост

Вицешампиони в стил К-1 са Никола Николов и Сава Карастоянов, а сребърни медали в лоу кика завоюваха Денислав Русев, Трифон Матеев, Боян Николов, Илиян Данчев, Марио Иванов, Мариян Петков, Десислава Ганчева и Хасан Алпер.

С бронзови отличия останаха Йордан Стоянов, Станислав Страхилов и Християн Станчев.

В допълнение към Галин Методиев в подготовката и изкарването на състезателите на ринга участва Християн Тотев.

След излизане на крайното класиране по медали в стил лоу кик домакините от СК „Шуменска крепост“ бяха обявени за отборен шампион и напълно заслужено получиха купата. В отборното класиране в стил К-1 шуменци са втори след отбора на Армеец Сф.

По време на турнира бе изигран двубой между двама доказали се шампиони в категорията до 67 кг. в стил К1 – Димитър Стоянов от „Шуменска крепост“ и Константин Михайлов от СК „Прайд енд глори“.

Срещата определи кой измежду двамата ще бъде титуляр в националния отбор по кикбокс за предстоящото Световното първенство за мъже (от 19-ти октомври в град Сараево, Босна и Херцеговина). Двубоя завърши с победа от 2 на 1 съдийски гласа за шуменския боец.