18 години лишаване от свобода, при първоначален строг режим постанови Шуменски окръжен съд за 41-годишния Назми Исмаил. Той бе признат за виновен в това, че на 1 срещу 2 май 2000 година в село Развигорово, при управление на моторно превозно средство, умишлено е нарушил правилата за движение и е причинил смъртта на съселянина си Алеко Арсов /Адем Адил/.
Съдът постанови Исмаил да заплати и 30 000 лв. на близките на починалия, които първоначално са посикали 210 000 лв. С лихвите обаче постановената за заплащане от съда сума ще достигне до около 100 000 лв. Исмаил ще заплати и разноските по делото. Той ще бъде лишен от право да шофира за срок от 21 години.
Защитник на Исмаил беше известният адвокат Марин Марковски. Малко след като стана ясна присъдата Марковски заяви: „Много съдебни грешки съм поправил, ще поправя и тази".
На 1 май 2000г. след пиянски скандал край комплекс "Тополите" до с. Развигорово Назми Исмаил си тръгнал с колата си. Малко след това обаче се върнал до бензиностанцията, намираща се край комплекса, за да зареди гориво. Вероятно след скандала Адем е тръгнал пеша и е бил блъснат от колата на Назми.
През юни 2006г. Исмаил е бил осъден на 18 години затвор и на 21 години лишаване от правоуправление. Малко след като е бил задържан обаче, през 2000 г., след налагането на мярка за неотклонение той е избягал в Турция. През 2008 г. мъжът е бил арестуван, а на следващата година е бил екстрадиран в България с условието, че по случая ще бъде повдигнато обвинение и ще бъде заведено дело.
По думите на обвиняемия в деня на инцидента той е изпил около литър ракия. Тялото на жертвата е било влачено около пет метра.
Присъдата може да бъде обжалвана в 15-дневен срок пред Варненския апелативен съд.