щанга щанги тежест тежести спорт
щанга щанги тежест тежести спорт / Thinkstock/Getty Images
Щангистите от Тежкоатлетически спортен клуб-Русе заминават за втория кръг на Държавното отборно първенство по вдигане на тежести във всички възрасти. Надпреварата ще се проведе между 27 и 31 октомври в град Пловдив.

Русенският клуб ще бъде представен от 34 състезатели във възрастите момчета, момичета, кадетки и кадети до 15б г., кадетки и кадети до 17б г., юноши и мъже. Във временното класиране от първия кръг, който се проведе през пролетта, възпитаниците на треньорите Кръстина и Радослав Атанасови заемат първа позиция при момичетата и при кадетите до 15 години, втора позиция при кадетките до 15 години и при кадетите до 17 години, трето място при момчетата и седмо място при юношите.

Треньорите на русенските щангисти заявиха, че ще разчитат на добрата подготовка на възпитаниците си за състезанието и се надяват да успеят да запазят челните позиции които заемат, а защо не и за по-добро класиране в индивидуалните надпревари.