Купон за рожден ден свърши с наръган в гърдите. След операцията пострадалият е стабилизиран, 20-годишен е в ареста, след като два дни се укривал.
30 високи блока в Русе са опасни при пожар, казват огнеборците. Сред най-масовите нарушения са неработещи вътрешни пожарогасителни инсталации, неизправни димозащитни системи, трупана леснозапалима покъщнина в общи помещения.
Връщаме в Китай или горим 8 тона фъстъци, засечени в русенски цех, съобщават от РИОКОЗ. Според пробите извършени в Плевен съдържанието на афлатоксини е 4 пъти над нормата.
30 блока стават гробници при пожар. Това е водещото заглавие на “Утро” днес. От проверени 79 сгради само 11 са изрядни за противопожарна безопасност. Това съобщи вчера директорът на областната дирекция “Пожарна безопасност”
Жители на Щръклево осъдиха кмета си. Това четем също на първа. Жители на селото осъдили Иван Тодоров, защото не спазил закона и попречил да организират подписка за отделянето на селото от община Иваново и преминаването му към Русе.
118 души лекувани от туберкулоза за година. Това е 30 души повече от предходната 2005-та, съобщи управителят на Областния диспансер за белодробни заболявания д-р Димитър Граматиков. Тревожното е, че болестта бележи ръст сред децата.
Четвърта страница по традиция е отделена за Мартенски музикални дни. Чуйте и някои заглавия: „ Немска пиянистка въвежда студентите в новата музика”, „Царят на виолончелото дебютира в България”, „Препълнена зала очаква любимеца си Светлин Русев и “Дунавски звуци”.
Съветниците разрешиха продажбата на 582 общински жилища. Такова е водещото заглавие на вестник „Силистренски Бряг”. Най-ниски са цените в Айдемир, най-високи в Силистра.
Областният управител на Силистра Светлана Великова уточнява състава на РИК в понеделник. Изграден е техническият екип за подготовка на изборите.
Председателят на КНСБ д-р Желязко Христов идва в понеделник в Силистра.