Овце падат през дупките на мост
Овце падат през дупките на мост / netinfo

Двата моста на река Янтра при с. Ценово са с разклатени основи след последните валежи, съобщи за Дарик радио зам.-кмета Пашанков. Железният мост не е ремонтиран от 15 години и има реална опасност да се срути. 50 хил. лв. са необходими за възстановяването му. Изготвен е проект за финансиране от Постоянната областна комисия за защита на населението при бедствия, аварии и катастрофи. Съоръжението се използва само за аварийни случаи.

Мостът, който свързва Русе и Свищов също е с разрушена настилка, има дупки с големина от 2-3 метра. Хора от селото се оплакват, че има пропаднали животни.

От Гражданска защита съобщават още и за разрушена пътна настилка на улица “Лудогорие” в Тутракан. В село Белица, община Тутракан, са залети частни имоти и улично платно. Взети са мерки за възстановяването им. Установено е още, че са протекли покривите на детските градини “Щастливо детство” в гр. Алфатар и на “Кокиче” в село Чуковец, област Силистра. Назначена е общинска комисия за оглед и оценка на щетите.