Книгата „Детство без сълзи“ ще бъде представена в четвъртък в Регионална библиотека „Проф. Боян Пенев“ от самия автор – Александър Миланов – съобщават от културната институция.
Изданието включва разкази за деца, които растат в социални домове и поправителни училища. Книгата пресъздава в художествен стил реални истории с цел да промени отношението на обществото към децата в риск. Александър Миланов работи в областта на защитата на правата на децата и развитието на приемната грижа, като качествено различна алтернатива на институциите за деца.
Срещата с него е насрочена за 17,30 ч. на 29 януари в РБ“Проф. Боян Пенев“. Инициативата се организира от Центъра за обществена подкрепа и библиотеката.
На следващия ден – 30 януари от 10,00 ч. – книгата ще бъде представена и в Самуил – в залата на читалище „Христо Ботев“, а в 15,00 ч. – в Историческия музей в Попово.