"Лудогорец" обърна "Ботев" (Пловдив)
Лудогорец постигна обрат от 0:2 до 3:2 срещу Ботев (Пловдив) в мач от IX кръг на Първа професионална лига - съобщава клубният сайт. Домакините поведоха с 2:0 в началото на мача с попадения на Серкан Юсеин и Тодор Неделев.
Шампионите стигнаха до пълен обрат след почивката. Козмин Моци намали от дузпа в 58-ата минута, а само четири по-късно дебютантът със зелената фланелка Мей Махлангу изравни с глава. Победното попадение падна в самия край на двубоя. Разписа се Марселиньо след асистенция на Махлангу.
След последния мач от деветия кръг на Първа лига "Лудогорец" е на трето място с 20 точки, първият и вторият - ЦСКА-София и "Левски" - са с по 22 точки.
БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЛУДОГОРЕЦ 2:3
1:0 Серкан Юсеин (8')
2:0 Тодор Неделев (14')
2:1 Козмин Моци (58') - дузпа
2:2 Мей Махлангу (62')
2:3 Марселиньо (88')
БОТЕВ: Даниел Кайзер, Филип Филипов, Радослав Терзиев, Костадин Ничев, Йордан Минев, Кристиан Димитров, Серкан Юсеин, Тодор Неделев, Антонио Вутов (75 - Лъчезар Балтанов), Диого Кампос (82 - Васил Шопов), Густаво Афонсо (66 - Стивън Петков)
ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Антон Недялков, Козмин Моци, Сисиньо, Натанаел, Светослав Дяков (46 - Мей Махлангу), Яцек Горалски, Вандерсон, Димо Бакалов (62 - Джоди Лукоки), Марселиньо (93 - Лукас Саша), Клаудио Кешеру
Жълти картони: Радослав Терзиев, Костадин Ничев, Серкан Юсеин, Антонио Вутов (Ботев); Козмин Моци, Светослав Дяков, Клаудио Кешеру (Лудогорец).