"Лудогорец" допусна обрат срещу "Байер Леверкузен"

"Лудогорец" допусна обрат срещу "Байер Леверкузен" / Радка Минчева

Лудогорец загуби с 2:3 от Байер Леверкузен в първия си мач от груповата фаза на Лига Европа - съобщава клубният сайт. Шампионите започнаха страхотно и поведоха с 2:0 до 31-ата минута. Първо Клаудио Кешеру се разписа от фаул в 8-ата минута, а след това Марселиньо направи 2:0 след страхонта атака и невероятно отиграване на Кешеру и Вандерсон.

В 37-ата минута Хевертц върна едно попадение, а в 63-ата минута Исак Телин изравни. Отново Кай Хевертц отбеляза за 2:3 в 69-ата минута. До края на мача футболистите на Лудогорец пробваха всичко, за да стигнат до 3:3 и бяха близо в 75-ата минута. Първо удар на Кешерю от малък ъгъл бе избит в корнер, а след неговото изпълнение Антон Недялков с глава уцели гредата.