Затопляне през уикенда, после сняг и студ
Затопляне през уикенда, после сняг и студ / Impact Press Group, архив

Заради мъгла в Пловдивска и Пазарджишка области е обявен жълт код. В Смолянско се очакват превалявания от дъжд, там също е обявен жълт код, както и в още 6 области в страната.

Времето е потенциално опасно. Прогнозираните метеорологични явления не са необичайни, но бъдете внимателни. Бъдете в течение на очакваните метеорологични условия и по възможност избягвайте рисковете, предупреждават от НИМХ.

Затоплянето ще продължи и през днешния ден. През нощта срещу неделя температурите ще останат високи и почти навсякъде в равнините части на страната ще бъдат около и над нулата.

В неделя още сутринта от северозапад бързо ще започне да нахлува студен въздух, който до вечерта ще обхване Западна България. Температурите ще се понижат и ще паднат под нулата. Над Източна България и Черноморието ще остане топло с положителни температури. По-топлото време там ще се задържи в понеделник и вторник и чак в сряда ще се усети застудяване.

В понеделник около обед, под влиянието на нов средиземноморски циклон ще завали - сняг в Северозападна България и по високите западни полета и в планините, дъжд в останалата част на страната. Валежите на места в Южна и Западна България ще бъдат обилни. В местата със снеговалеж ще се увеличи снежната покривка. Вятърът от североизток ще се усили най-вече в Източна България. Валежите с прекъсвания ще продължат и във вторник, и в сряда, като най-късно сняг ще завали по Южното Черноморие.

Подробна прогноза за следващите 48 часа и десет дни вижте във Vremeto.bg