В четвъртък ще бъде затворено за движение източното платно на моста на бул. „Васил Априлов”. Това стана ясно по време на днешния старт на ремонта на съоръжението.
Освен пътната настилка, ще бъдат подменени тротоарите и осветлението по цялата отсечка, разказа кметът Иван Тотев. Той припомни, че на моста на бул.”Васил Априлов” никога не е правен основен ремонт от построяването му преди 35 години. Кметът не се пожела да съобщи крайният срок за приключване на дейностите, защото това щяло да зависи от метеорологичните условия.
За ремонт на съоръжението ще бъдат нужни около 3.5 млн.лева.
В началото на месец март тази година сумата от 2 млн.лева, за реконструкция на моста, беше преведена по сметките на Общината. Това стана след заседание и одобрение от Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане към Министерския съвет.