Исторически пробив на Цвети Пиронкова в Маями
Исторически пробив на Цвети Пиронкова в Маями / Gulliver/Getty Images

Цветана Пиронкова се класира в трети кръг на турнира в Маями, след като победи номер 26 в света Сорана Кърстя с 6:3, 6:3. Това бе трети успех над Кърстя в четири мача между двете, като по-рано през сезона румънката отстъпи на нашето момиче и в Сидни, където Пиронкова триумфира с титлата.

Цвети стига до това ниво в Маями за първи път в кариерата си, а в следващия кръг ще срещне Анджелик Кербер или Шуай Пън. Следващият мач на Пиронкова е в събота, а ако запише още една победа пловдивчанката може да се върне в топ 40.

Двубоят започна лошо за пловдивчанката, която допусна ранен пробив. В следващия гейм Пиронкова спечели подаването на
своята противничка и изравни резултата. До края на първата част българката постигна нов пробив, който беше достатъчен за нея да спечели с 6:3.

Вторият сет стартира отново с ранен пробив, този път в полза на Пиронкова. След това тя не допусна изненада при свой начален удар и така затвори и втората част 6:3.

За победата си срещу румънката Цветана Пиронкова спечели 27 685 долара от наградния фонд и 65 точки за световната ранглиста.