Вестниците днес
Вестниците днес / netinfo

Темите в "Посредник" днес. Задържаха прокурор Георги Велков с подкуп, заглавие, което е съвсем естествен отзвук от разигралия се в петък вечер екшън. Прокурорът от Плевенската окръжна прокуратура беше заловен в момент на получаване на подкуп от 23 хил. лв. Колегите му са шокирани, смятали го за коректен магистрат. Заедно с Велков арестуван беше и бизнесменът Илиян Михайлов. Цялата първа страница на вестника е пълна с подробности около ареста, с който Плевен отново влезе в централните новини.

Много граждани се поклониха пред паметниците в парк "Лавров", още едно от заглавията в "Посредник". В събота бяха отбелязани 132 години от битката при Горни Дъбник. Председателят на Народното събрание Цецка Цачева също е уважила тържествата за празника.

Новина за поредните съкращения в Плевен е поместена на втора страница. Очаква се около 100 работници на стъкларския завод "Рубин" да останат без работа от декември.
 
От днес започва зимата според народните предания. Освен, че Св. Димитър носи зимата и снежинки падат от брадата му, Димитров ден е и ден на строителя.

Лифтът от Априлци до хижа Плевен има бъдеще, новината са отразили гостуващите в Парламента плевенски журналисти. Те са били там по покана на Цецка Цчева, и дори са се увековечили на парламентарната трибуна със снимка.

Гостуването в Народното събрание е водеща тема и във вестник "Посоки". От тях научаваме, че според Цецка Цачева за празника на Плевен - 10 декември, в Народното събрание ще бъде подредена специална изложба, която ще представи града ни - неговото минало и настояще.

Съдебния скандал с прокурора, хванат с подкуп отново и тук е водещ. На страниците на "Посоки" е поместена снимка на Георги Велков, който е бил оставен да стои пред магазина с белезници, пред очите на стотици зяпачи, близо три часа.

Шокиращият случай, в който баба и дядо продадоха собственото си внуче за 1 350 лв. също е отразен от ежедневника. Ромите изтъргували 6-месечната Марияна в село Ясен, докато майка й била на гурбет в Испания.