Акция за алкохол, упойващи вещества и опасно поведение на пътя провежда полицията
Акция за алкохол, упойващи вещества и опасно поведение на пътя провежда полицията / dariknews.archive

На 21 май 2016 година, както и на 24 май 2016 година в област Плевен ще се осигури максимален брой полицейски екипи по направление от и към големите населени места за организиране и подпомагане на движението и недопускане образуването на автомобилни колони.

Дейността на служителите, работещи по контрол на движението по пътищата ще се насочи към подпомагане и регулиране на движението, контрол над водачите с рисково поведение, свързано с неправилно изпреварване, неправилни маневри и отнемане на предимство, както и над водачите с опасно и демонстративно управление на МПС, без необходимата дистанция, които извършват рискови маневри, изпреварване или преминаване от една лента в друга, създавайки непосредствена опасност за останалите участници в движението.

Ще се осъществи стриктен контрол по спазване на Заповед на Агенция „Пътна инфраструктура" за въвеждане на временна организация на движението по участъци от републиканската пътна мрежа на МПС, предназначени за превоз на товари с технически допустима максимална маса над 12 тона, включително състав с ремаркета и полуремаркета, селскостопанска и земеделска техника, трактори, специализирана строителна техника за времето от от 14:00 до 20:00 часа на 24 май 2016 година.

Ще се планират и проведат специализирани полицейски операции „Алкохол и упойващи вещества и неправоспособност", като особено внимание ще се обърне на третокласните и общинските пътища, подходите и районите на посещавани питейни заведения и дискотеки.
При проверките ще се акцентува на управлението на МПС под въздействие на алкохол, неправоспособност, като се взема отношение и спрямо водачите и пътници без поставени обезопасителни колани, в това число и на задните седалки.