Акцентите в Посредник на 28 март
Акцентите в Посредник на 28 март / netinfo
Вчерашната сесия на Общинския съвет в Плевен и решенията, които взеха местните депутати, са една от основните теми в днешния брой на всекидневника “Посредник”. Очакваният дебат по предложение за нова структура на местната администрация не се състоя. Единственото и то напълно конструктивно предложение за корекция дойде от съветника от ГЕРБ Цецка Цачева.

На 30 март в 3.00 часа у нас се въвежда лятното часово време, напомня “Посредник”. Тогава ще се извърши промяна на националната скала за време с 1 час напред.

Започва данъчната кампания. “Посредник” многократно информира, че тази година по изключение сроковете за плащане на данъците и таксите е променен. Това се наложи, защото за първи път т.г. общините ще събират и патентния данък, а до края на февруари общинските съвети трябваше да гласуват евентуални промени в размера на данъците и таксите, както и зоните за патентния данък. Община Плевен е една от малкото общини, в които данъците и таксите почти не са променени спрямо миналата година.

Загубите на Многопрофилната болница за активно лечение в Ловеч за 2007 год. Са в размер на около 300 хил. лв., заяви д-р Тихомир Бенев, изпълнителен директор на болницата. Най-голямо увеличение на разходите през миналата година има в ъв фонд “Работна заплата”.

Паметна плоча на загиналите в лагера Слънчев бряг” ще бъде открита в неделя. Тя ще бъде поставена на пътя Ловеч – Троян от Ловчанска митрополия. На 22 март, по време на поклонението на мястото на лагера, ловчанският митрополит Гавриил обеща да сложи плоча в памет на жертвите на тоталитаризма.

През пролетта стартира ремонтът на пътя Горна Митрополия - Староселци, пише още “Посредник”. През април или най-късно през май се очаква да бъде даден старт на основния ремонт.