Три равни мача между Велбъжд- мъже и юноши, и Витоша- Долна Диканя
Три равни мача между Велбъжд- мъже и юноши, и Витоша- Долна Диканя / netinfo

Мъжкият отбор на "Велбъжд", юношите старша възраст на клуба и мъжкият тим на "Витоша"- Долна Диканя се срещнаха в тристранна контролна среща. Тимовете играха всеки срещу всеки, по 45 минути на стадион "Странджата". Любопитно, всички мачове завършиха без да бъде излъчен победител.

Първи на терена излязоха отборите, които след седмица започват участието си в Югозападната "В" група. "Велбъжд" и "Витоша" не успяха да си отбележат гол и завършиха при 0:0.
Юношите старша възраст на кюстендилци и гостите от "Витоша" приключиха своите 45 минути при 2:2. Движението на резултата: 1:0- автогол, след удар топката се отби в глава на защитник на гостите- 10 мин.; 1:1- Даниел Николаев, след грешка в отбраната на кюстендилци- 24 мин.; 1:2- след далечен удар на Сидер Томов в 38 мин.; 2:2- Атанас Пенков, който засече с глава центриране от ъглов удар в 43 мин.

След интересно трето полувреме, мъжете и юношите на "Велбъжд" завършиха при 1:1. Точен за юношите бе Явор Димитров, който може да ползва една от 3- те квоти за играчи до 23 г., в първенството на Елитната юношеска група до 19 г. За представителния тим се разписа Александър Александров.

"Имаше и хубави и лоши моменти. Продължаваме да търсим оптималния състав. Може би ще ползваме от по- големите- Жорж Георгиев, Павел Иванов, Калин Стоянов, Николай Наков", коментира треньорът на юношите старша възраст Георги Петров.