Сребро за Девойка Кюстендилска пролет 2014 Милена Мирева
Сребро за Девойка Кюстендилска пролет 2014 Милена Мирева / Личен архив

Девойка Кюстендилска пролет за 2014 г. Милена Мирева спечели сребърен медал от дисциплината- многобой, на Държавното първенство по лека атлетика за юноши и девойки старша възраст. Кюстендилката се състезава за "Академик"- София. Мирева даде най- добри резултати на 100 м/ пр., 200 метра и 800 метра. Втора е на скок на височина и скок на дължина, с трети резултат е на гюле и с пети / последен / на копие.
Милена Мирева събра 3 463 т., като златната медалистка Йорданка Стоянова от Хасково има само 31 т. в повече. Двете лекоатлетки имат по около 200 точки в повече от третата и останалите две девойки.

Сребърен медал и за кюстендилския клуб "Пауталия". Петя Бърдарова даде втори по сила резултат в дисциплината хвърляне на копие- 33, 69 м. Шампион стана Геновева Иванова с 37, 30 м.
Валерия Кадийска не успя в опита си да покрие норматива от 165 см. в скока на височина за участие на Балканиадата. Състезателката на "Пауталия", която няма и 15 г. скача извън класирането при девойките старша възраст. Тя преодоляваше височините от първи опит до 155 см., но направи при неуспешни на 160. Медалистките регистрираха 160 см. Кадийска е шампион на България пи момичетата до 16 години, с резултат от 163 см.
Юлияна Димитрова от клуб "Цвети Кирилова се класира на 6- то място в дисциплината 400 м/ пр. Румена Никова от същия клуб е 13- та. Божидар Еровски от "Пауталия" се класира 18- ти при юношите на 800 м.