Осогово волей  загуби първата среща 1/4 финала от Volley Mania
Осогово волей загуби първата среща 1/4 финала от Volley Mania / Дарик Кюстендил, архив

"Осогово волей"  загуби първата среща 1/4 финала от "Volley Mania" в дивизия "Б". Кюстендилци претърпяха поражение с 3:1 гейма като гости на ЛВК "Ихтиман".

При резултат в първия гейм 18:23 точки за "Осогово волей", кюстендилци допуснаха съперника, да спечели с 25:23 точки. Във втората част, домакините доминираха на игралното поле и затвориха гейма след 25:18 точки.
Третата част бе изцяло за кюстендилският тим, който стигна до успеха с 18:25 точки. Четвъртият гейм бе изцяло повторение на първия. Тимът на "Осогово волей" взе преднина, но при 17:23 точки за тях, допуснаха много грешки и позволиха на домакините да се възползват и да спечелят пак с 25:23 точки, а с това и мача с 3:1 гейма.
"Можехме и бяхме на няколко точки да спечелим този първи мач от четвъртфиналите, преди мача реванш в Кюстендил. Много грешки допуснахме, но късмета и шанса не бяха на наша страна. Очаквам успех в неделя и подкрепа от нашите фенове", заяви капитанът на "Осогово волей" Явор Христов.
Вторият двубой от 1/4 финалния етап е тази неделя, 8 април от 17 часа в зала "Осогово".