Септември- Германея
Септември- Германея / Пиринспорт
Марек започна с равенство 1:1 с Пирин Разлог, на старта на новия сезон в  Югозападната Трета лига. Двубоят се игра пред около 300 зрители на стадион „Бончук“. Гостите от Разлог поведоха в 14-ата минута, Божидар Божилов се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Марек и прониза вратаря Младенов за 0:1. Най-сериозната опасност за вратата на Абдиков бе в добавеното време на първото полувреме, когато Росен Йорданов стреля с глава след корнер, но топката срещна гредата. В 50-ата минута разложани пък бяха близо до второ попадение, но Божилов не намери вратата на Марек от два метра след хубава атака отляво. В последните минути домакините се хвърлиха отчаяно в атака и късметът им се усмихна в добавеното време. В четвъртата минута от продължението головият жокер Робертин Атанасов от близо с глава мушна топката в мрежата на Абдиков за 1:1 и спази традицията да бележи като резерва.

Историческа точка спечелиха юношите старша възраст на Марек, при дебюта си в Елитната група до 19 г., те завършиха 3:3 като гости на Септември София. Домакините набързо поведоха с 2:0 до 15-тата минута с  две попадения на Октай Ахмедов. След половин час игра обаче Мердихран Неязи получи директен червен картон за удар без топка и Септември остана с човек по-малко. Въпреки това до края на домакините  направиха три пропуска сами срещу вратаря на гостите, които  пък имаха удар в гредата. След почивката Марек сътвори страхотен обрат и дори поведе с голове на Николай Ганчев, Симеон Димитров и Иван Георгиев. Все пак столичният отбор успя да докопа поне точката с гол на Галин Стоянов десет минути преди края на срещата. В този мач гостите от Дупница бяха водени от Светослав Георгиев, тъй като Цветан Видински по същото време водеше мъжкия отбор на Марек срещу Пирин Разлог.

Германея- Сапарева баня претърпя разгромна загуба от Септември Симитли в Югозападната трета лига. В среща от първия кръг, отборът от Симитли победи с 4:0 на собствен терен. С два гола на Смаил Креболиев домакините поведоха с 2:0. Юношата на Пирин Благоевград се разписа в 11-та и 26-тата минути. Друг юноша на орлетата - Даниел Гогов направи резултата класически в 65-тата минута. Той се завърна в родния си Симитли само преди седмица от Миньор Перник. В последната минута влезлият като резерва Ибрахим Алим асистира на Борислав Хазуров за крайното 4:0.

Всички резултати от 1- вия кръг в Трета Югозападна лига:
 
1 кръг - 12.08.2017 г. - 18.00 ч.
ДОМАКИН ГОСТ    РЕЗ.    ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ
   СВОБОДА ПЕЩ.    БОТЕВ ИХТ.  1-1  
   ЦСКА 1948 СФ.    БЕЛАСИЦА ПЕТР.   1-1   
   РИЛСКИ СПОРТИСТ САМ.    ВИХРЕН САНД.   2-1   
   ПИРИН Г.Д.    ЕЛИН ПЕЛИН Е.П.   3-1   
   СЕПТЕМВРИ СИМ.    ГЕРМАНЕЯ С.БАНЯ  4-0  
   МАРЕК 1915 ДУПН.    ПИРИН 1941 РЗ.   1-1   
   СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ СЛ.    ЧАВДАР ЕТР.  0-1  
   БАНСКО БАН.    МИНЬОР ПК.   0-1   
   БАЛКАН БОТ.    ХЕБЪР 1918 ПЗ.      13.08.2017 г.

 
Дарик- Кюстендил