Пирин- Германея
Пирин- Германея / Пиринспорт
Пирин- Благоевград победи с 6:1 Германея- Сапарева баня в контролна среща играна на базата в село Рилци. Головете за победата вкараха Димитър Благов в 13- та, Станислав Костов в 16-та, Анди Рения в 49-та, Дани Младенов / 51- ва дузпа и 79- та/ и Аймен Суда в 66-тата минути. За Германея точен бе Георги Славков- Рууни в 56-тата минута. Той вкара страхотен гол с удар от 20 метра.

Цял мач за орлетата изигра дошлият на проби юноша на Арсенал Конър Хендерсън. Младежкият национал на Ейре остави добри впечатления с играта си.

Наставникът на Пирин Милен Радуканов пусна в игра през първото полувреме титулярите. От тях през второто полувреме на терена останаха само Хендерсън и Костадинов.

Новият- стар старши треньорът на Германея Борис Кръстев искаше да види формата на играчите си, дни преди старта на новото първенство в Трета Югозапдна лига.Германея гостува в първия кръг на Септември Симитли в неделя / 12 август / от 18 ч.