ДСБ:530 млн. ще получат определени общини за предизборна агитация
ДСБ:530 млн. ще получат определени общини за предизборна агитация / Дима Кирилова, Дарик радио

Близо половин милиард лева ще бъдат пренасочени от мерки по програмата за развитие на селските райони и насърчаване на семейното фермерство и предприемачество  към мерки , с които се разпореждат общините за публични услуги.

"Зад това се крие предстоящ харч от страна на общини близки до управляващите, с предизборна цел, реплика в много по- голям мащаб от царските чешми.За нас като дясна политическа сила, това е скандално решение, защото от мерки, които създават работни места и заетост се вливат в мерки, които създават корупция", заяви в Кюстендил зам.- председателят на ДСБ  Радан Кънев.

 Той коментира и доклад на Сметната палата за обществените поръчки в София.

 Според Радан Кънев резултатите от одита са показателни за цялата страна. При над 69% от обществените поръчки са допуснати нарушения, а над 50 % от тях фаворитизират определена кандидат. Той е категоричен, че ДСБ е за единство на дясната опозиция и против всякакви обединения и коалиции с ГЕРБ.