18 отличия за Дарис от турнира на открито Крушунски водопади
18 отличия за Дарис от турнира на открито Крушунски водопади / netinfo

Каратеките на "Дарис" спечелиха 18 отличия от Екотурнира "Крушунски водопади", от тях 3 златни, 5 сребърни и 10 бронзови медали. Любопитното бе, че този турнир се проведе на открито, на една поляна, в близост до водопадите. В него участваха 150 състезатели от 16 клуба. Кюстендилският "Дарис" се представи с 12 каратеки.
Отличия в дисциплината ката спечелиха: Самуил Гигов, който е втори при 7- годишните; Денислав Стоев и Александър Стефанов си поделиха 3- то място при 9- годишните; Вилхем Вилхемов е втори при 10- 11 г., а Юлиян Захариев е трети; бронз и за Бойко Парлапански при 12- 13 г.
Марио Милчов и Михаил Петров се класираха на трето място в дисциплината кумите, категория до 30 кг, при 9- годишните.
Кюстендилски, вече по традиция бе финала в категория до 40 кг, където Александър Стефанов надделя над Денислав Стоев.
Златен медал и за Вилхем Вилхемов, който бе над всички на кумите + 40 кг, във възраст 10- 11 г. Трети в същата категория е Юлиян Захариев.
Бойко Парлапански спечели втори бронзов медал в категория до 35 кг, при 12- 13 годишните. Трети места и за Рейхан Рюстемов и Светломир Русев, но в категория до 52 кг., при 14- 15 г.
Цветелин Петров заслужи сребърен медал в категория + 65 кг, при 16- 17- годишните.
Двата отбора на "Дарис" се срещнаха на финала при 8- 10- годишните. Победиха- Денислав Стоев, Александър Стефанов и Юлиян Захариев, втори останаха- Християн Василев, Михаил Петров и Марио Милчов.
"Това бе последния турнир за нас, за първата половина от годината. Атмосферата бе много приятна и съм доволен от представянето на децата. В края ни август ни предстои летен лагер на Кранево, с испанския инструктор Фернандо Серано", заяви пред Дарик треньорът Борислав Иванов.