Сигналът срещу зам.-генералния директор на НВМС Леонид Лавчев е бил подаден от директора на ДВСК Хасково д-р Христо Вълчанов, научи Дарик. По непотвърдена информация Лавчев е принуждавал Вълчанов да прави проверки на фирма "Булмилк" и по този начин собствениците й да бъдат изнудени за пари. Д-р Вълчанов подава сигнал до органите на реда и същевременно заблуждава Лавчев, че изпълнява заръките му.
Така собственикът на фирмата предава 1000 лева на посредника в измамата Тенчо Пасков. Той е собственик на ф-ма "Дидо" и притежава склад за хранителни продукти. Пасков не е задържан, а само е разпитан. По непотвърдена информация това е втора поискана сума от фирмата. При първият рекет посредник е бил роднина на Лавчев, който е родом от Хасково. Сумата пак е била в размер на 1000 лева и Лавчев я е получил.
Леонид Лавчев беше арестуван тази вечер в София и в момента го транспортират към Хасково, защото тук се води производството по случая.