Резултатите от изборите за парламент не са неочаквани за нас, каза водачът на листата на Коалиция за България в Габровска област Ивелин Николов. Предстои местната структура да направи анализ на изборите, като за това ще бъдат помолени и коалиционните партньори. Николов благодари на тези, които са гласували за партията, както и на всички останали, които са дали своя вот на изборите. Похвали и предизборните щабове в Габрово и Дряново, които са се справили добре с кампанията.
Водачът на листата на Коалиция за България изрази изненадата си от отношението на избирателите към мажоритарния вот. Според Николов той не се е състоял, а избирателните са гласували партийно. „Те не са чели имената на кандидатите, а са гледали цифрите в бюлетината", каза още Николов и добави, че е необходимо да се преразгледа законовата уредба и да се анализира сериозността на гражданското общество. „Аз съм на мнение, че преференциалните листи са по-добрият вариант и дано новият парламент реши това", добави Николов.
Той поздрави избраните народни представители от ГЕРБ и изрази надежда, че те ще изпълняват обещаното в предизборната кампания. Николай Григоров гоподкрепи, като изказа очакването си, че те няма да се откажат от идеята за общо габровско лоби в парламента.
Според Николов най-доброто за страната в момента би било бързото съставяне на стабилно правителство.
Не ни се иска стари лица от бъдещите коалиционни партньори да управляват отново, каза Общинският председател на БСП Николай Григоров във връзка с предстоящото съставяне на правителство.
Заместник-областният управител Дария Съчкова каза, че не е очаквала такава голяма разлика в процентите на изборите и че предстои да се направи вътрешен анализ в структурата на партията.