Четири сигнала за кражби са подадени вчера в Районното управление на МВР в Севлиево. Чрез разбиване на входна врата, неизвестно лице е проникнало в апартамент на ул."Стара планина" в Севлиево. Извършена е кражба на лаптоп марка "Океан" на стойност около 700 лв.
От апартамент в града, намиращ се на ул. "Димитър Благоев" са откраднати златни накити на стойност около 200 лв. При друга кражба, незивестно лице разбива входните врати на къща в махала Кладев ръд, общ. Севлиево, откъдето са изчезнали моторна резачка "Хускварна", инструменти и вещи. Стойността на отнетото е в процес на уточняване.
Също вчера, в полицията е получен сигнал, че за времето от 23.30 часа на 18 август до 7 часа на 19 август, неизвестно лице е разбило катинар на гаражна врата и е проникнало в гараж на къща, намираща се в село Добромирка, общ. Севлиево.
Извършена е кражба на моторен трион "Щил", електрожен, ъглошлайф, 2 бр. медни пръскачки, медни лула и охладител от казан за изваряване на ракия, медни ел.проводници с дължина около 40 м. и други вещи. Все още не е ясен размерът на нанесените щети. По случаите в Районно управление на МВР в Севлиево са образувани досъдебни производства.