Повече от 60 майстори ще вземат участие в Седмото издание на Международния панаир на народните занаяти. Той ще се проведе от 4 до 6 септември в Архитектурно- етнографски комплекс "Етър" край Габрово. Организатори на събитието са Министерството на културата, Община Габрово и Етъра. Майсторите ще представят занаятите грънчарство, тъкачество, бакърджийство, кошничарство, куюмджийство, сарачество, ножарство, дървообработващи занаяти, българска бродерия, иконопис.
Представители на Литва, Португалия, Румъния, Украйна, Хърватия, Мароко, Гърция, Испания и Полша ще демонстрират пред българската публика традиционни за съответната страна занаяти като грънчарство, тъкачество, бродерия и декорация на традиционни костюми, дърворезба и дървопластика, традиционни музикални инструменти, плетива от растителни материали като ракита, слама и царевични листа.
Предвидена е и демонстрация на домашни занаяти като плетене на въжета от козина и кълчища, плетене на кошове, панери, кошници, кошери.
Ще могат да се видят боядисване на вълена прежда с естествени багрила, плетене на беленица и пушене на сливи.