Кметът на Севлиево Йордан Стойков връчи папка с информация за замразеният от години яз. „Бяла" на Кристиян Вигенин. Това стана по време на обиколката му в Габровска област. В рамките на посещението си той се срещна и с кмета Стойков, с когото обсъдиха наболелите проблеми в общината.
„Един евродепутат не може да бъде занимаван с маловажни проблеми, затова му връчвам папката с информация за най-важния проблем за общината", подчерта Стойков. Това е вторият член на Европейския парламент, който бива запознат с проблема на севлиевци, след комисар Павел Самецки, който обаче беше отзован.
Още преди да се запознае със съдържанието на папката Кристиян Вигенин се ангажира да съдейства за довършване на проекта за язовир в община Севлиево.