64 791 имат право да гласуват на изборите
64 791 имат право да гласуват на изборите / Дарик Габрово
64 791 имат право да гласуват на изборите
30206
64 791 имат право да гласуват на изборите
  • 64 791 имат право да гласуват на изборите

 

64 791 е броят на избирателите в Габровска община, съобщи за Дарик Председателят на Общинската избирателна комисия адв. Иванка Баева. В Габрово избирателните секции са 126. За първи път ще гласуват 620 души, които към 19 юни са навършили 18 години. Около 42 хил. бюлетини са отпечатани за частичните местни избори. Гласуването ще става с интегрална бюлетина, в която са посочени всички 7 кандидати за кмет на Габрово. Избирателите този път са по- малко в сравнение с предишните избори, каза Иванка Баева. Според нея, това се дължи на голямото текучество на жителите на града. Определени са 4 секции, в които могат да гласуват хората с увреждания. Това са секция 13 в СОУ "Отец Паисий", 22-ра секция в ОУ "Св. Св. Кирил и Методий", 50-та секция, която се намира в Професионалната техническа гимназия "Д-р Никола Василиади" и 63- та секция в училище "Цанко Дюстабанов". Хората с увреждания, могат да се обадят на тел. 818 359 за времето от 6 до 19 часа, за да подадат своята заявка за безплатен транспорт.

Гражданите, които не са включени в избирателните списъци, трябва да предоставят документ за самоличност, пояснява Иванка Баева. По думите й, може да се гласува само с лична карта, а за хората над 70 години- със зеления паспорт. Не се разрешава гласуване с шофьорска книжка или с международен паспорт.

До момента в Общинската избирателна комисия са получени няколко жалби. Най- честите оплаквания са за това, че агитацията, която дадена партия прави срещу кандидата на друга партия е нелоялна. Баева съобщи още, че вече са изпратили сигнал до полицията във връзка с жалба на Синята коалиция по повод на това, че е злепоставен техният кандидат за кмет. Изпратена е и жалба от РЗС, в която се казва, че от партия Атака лепят плакатите си навсякъде. Вчера е постъпила жалба от гражданин, който твърди, че се нарушава общественият ред. "Денонощно с микробус се обикаля града със силна музика, което смущава обществения ред", смята Баева. Тя допълни, че решаването на тези проблеми трябва да става или от временно- изпълняващия длъжността кмет на града или от полицията.

Повече чуйте в прикачения файл от интервюто с председателя на Общинската избирателна комисия Иванка Баева.

Добави ни в предпочитани източници в Google