/ LAP.bg

Борбата за Купата на България по волейбол при мъжете стартира в зала "Добротица" в Добрич. В серията се играе до две победи от три възможни срещи.

Отборът на Добруджа 07 стартира по категоричен начин участието си във финалния турнир за Купата на България. Добричлии унищожиха Черно море с 3:0 гейма (25:13, 25:18, 25:22) в първия си двубой от предварителна група А. Домакините стартираха срещата на високи обороти, а завръщането на Мартин Атанасов и разпределителя Добромир Димитров определено се усети. Първият гейм премина напълно според темпото на Добруджа, който затвори успешно с 25:13. В следващата част гостите от Варна показаха малко повече живец, макар и отново да отстъпиха. Едва в третия гейм се получи мач, но вече беше твърде късно „моряците“ да мислят за обрат.

Утре, 26 април, от 17.00 часа ще се играе двубоят между Нефтохимик и Черно море, докато Добруджа ще почива. Финалните мачове са през почивните дни.