Днес се роди първото бебе в Силистра за новата година
Днес се роди първото бебе в Силистра за новата година / ThinkStock/Getty Images
Момиче е първото бебе в община Силистра за 2018 година. Това е Петя Александрова, родена днес, на връх деня на Свети Силвестър. Петя, която тежи  2,970 кг и е  с дължина 49 см., е второто дете в семейството на Теодора Кирова.

Момиченце е и последното бебе за 2017 година. То е родено в  20,20 ч. на 31 декември, с тегло от 2,700 кг.  и се казва Бинур - първа рожба на 17-годишната Бинер Мехмед от село Йорданово.

МБАЛ - Добрич изпрати старата и посрещна новата година с новородени момиченца

В област Силистра през миналата година са родени 1076 деца. Най-много са родените в Тутракан - 524 бебета. В МБАЛ- Силистра  през 2017 г. са родени с 82 деца по-малко от 2016 г., съобщи началникът на АГ-отделението д-р Георги Костов. Общо проплакалите в отделението бебета са 431 , от които 219 момчета и 212 момичета, сред тях и 4 двойки близнаци. Според д-р Костов  продължава тенденцията деца да раждат деца, като долната граница на родилките е около 15 години.