/ БТА
Той е привлечен като обвиняем за това, че по непредпазливост е причинил смъртта на един човек и телесни повреди на други двама души

Шофьорът на товарния автомобил, участвал в катастрофата на автомагистрала "Тракия" край Карнобат вчера, е задържан за срок до 72 часа с постановление на Окръжната прокуратура в Бургас, съобщиха от прокуратурата.

Водачът с инициали А.И. е привлечен като обвиняем за това, че по непредпазливост е причинил смъртта на един човек и телесни повреди на други двама души вследствие на пътнотранспортното произшествие.

Отново тир премина през мантинелата и помете две коли на магистрала „Тракия“, има загинал (ВИДЕО/СНИМКИ)

С постановление на наблюдаващия прокурор е отнето и свидетелството за управление на моторно превозно средство на обвиняемия.

На 10 юли камион, движещ се по автомагистрала "Тракия" от Бургас в посока София, премина през разделителната мантинела и навлезе в насрещното движение в района преди карнобатското село Железник. При инцидента товарният автомобил удари два леки автомобила, пътуващи към Бургас. Един човек загина, а други двама бяха ранени.

Активираха BG-ALERT заради катастрофа с жертва, блокирала АМ „Тракия“

На място беше изпратен спасителен хеликоптер за транспортиране на пострадалите. 

Първоначалните тестове на водача на тира за алкохол и наркотични вещества са отрицателни. Според първоначалните му обяснения причината за навлизането в насрещното движение е спукана гума, като тази версия предстои да бъде проверена с назначената автотехническа експертиза.

Кореспондент на БТА в Бургас Галя Тенева
Добави ни в предпочитани източници в Google