„Калиакра” - Каварна победи „Миньор” – Перник с 2:1 в последната си контрола от подготвителния лагер в Дряново, която се игра на стадион „Ангел Кънчев” в Трявна, съобщиха от пресслужбата на клуба.
Георги Филипов откри резултата в 41-ата минута след атака, започната от Цветан Филипов. Веднага след почивката Герасим Заков удвои преднината на своите след асистенция на Джунейт Яшар.
В 52-ата минута влезлият като резерва Костадин Аджов оформи крайния резултат след комбинация с Ванчо Траянов.
Днес тимът на Адалберт Зафиров се прибира в Каварна, където същия следобед ще проведе поредната си тренировка на градския стадион. В петък каварненци ще изиграят последния мач от предсезонната си подготовка срещу „Доростол” в Силистра.
По време на лагера в Дряново, каварненци изиграха пет контроли, в които записаха три победи и две равенства.