В Каварна бе сформиран Инициативен комитет, който ще издигне кандидатурата на Цонко Цонев за независим кмет на общината в предстоящите местни избори. Това съобщават от новоучреденото сдружение. Събранието днес е ръководено от Влади Въргала.
Настоящият градоначалник е подкрепен за трети мандат от 11 души, сред които има земеделци, бизнесмени, директор на училище, спортисти, общественици. Това са Станка Петрова - директор на СОУ „Стефан Караджа"; д-р Кралю Кралев - земеделец, председател на кооперация „Асен I" с. Белгун; Георги Матеев - земеделец, управител на фирма „Гео Мат"; Росен Димов - агробизнесмен; Иван Райчев - футболист, капитан на футболен клуб „Калиакра"; Георги Георгиев - кмет на с. Българево; Петър Узунов - президент на волейболен клуб „Калиакра"; Стоян Ковачев - бизнесмен; Атанас Атанасов - рибар в местността „Зеленка"; Дамян Ялнъзов - председател на кооперация с. Видно; Любен Кючуков - бизнесмен от ромския квартал „Хаджи Димитър".
Всички присъстващи споделят, че са доволни от досегашната работа на Цонев, и той се е доказал като мъдър управник, който е изпълнил всички обещания и поети ангажименти. Те смятат, че "на каварненския кмет отново трябва да се даде шанс, за да може да доразвие идеите си и да продължи да работи за просперитета на общината". Съпругата на кмета му пожела успех и изрази надежда за позитивна предизборна кампания от страна на опонентите му.
От своя страна Цонко Цонев благодари за гласуваното доверие и сподели, че разчита на идеите, опита и професионализма на Инициативния комитет, като изрази готовност да включи в предизборната си програма всяко градивно предложение. Кметът на Каварна днес празнува своя 44-ти рожден ден.