20 възпитаници на от 9-та детска градина са получили начални знания за институциите, съобщават от пресслужбата на община Добрич. Кметът Детелина Николова е запознала малките гости със символите на Добрич, а децата от своя страна са поискали нови животни в Зоопарка. Освен кметския кабинет децата са разгледали и заседателна зала на общината.
Посещението е организирано в рамките на проект “Децата на Добрич – достойни граждани на бъдеща България в обединена Европа”. Той е финансиран от Община Добрич и си поставя за цел да възпитава в децата от най – ранна възраст граждански тип съзнание.
Като част от същия проект ще се направят разработки на учебен материал за 5-6 годишните деца и мултимедиен продукт със заглавие “Уча се да бъда достоен гражданин на Добрич”.