Със заповед на кмета Димитър Николов бяха определени места за спиране и времеви лимит за престой на туристически автобуси в Бургас.
Автобусите, влизащи в града с с цел шопинг турове, посещение на музеи и други туристически пътувания, могат да престояват не повече от 10 минути при пристигане за слизане на пътниците и 10 минути при тръгване, за качване на пътниците.
Местата за временно спиране са: Бул. „Булаир", след пресечката с ул. „Славянска", където са обособени 2 автобусни места, ул. „Иван Вазов", ул. „Стефан Стамболов" № 53, ул. „Христо Ботев" № 30
Престоят трябва да се извършва при спазване изискванията на Закона за движение по пътищата. След разтоварване на пътниците автобусите следва да се насочат за по-дълъг престой към охраняемия паркинг зад хотел „Приморец" - 6 автобусни места или обществения паркинг зад Трета поликлиника - 10 автобусни места. Забранява се спирането на автобуси, изпълняващи случайни превози, на спирките по маршрутите на вътрешноградския транспорт.