Лекоатлетка от клуб „Европул” Бургас е шампион на България
Лекоатлетка от клуб „Европул” Бургас е шампион на България / netinfo

Състезателката на клуб „Европул Бургас" Елена Петрова постигна феноменален успех на Държавното първенство по лека атлетика в Добрич.

В групата на девойките младша възраст ученичката от Строителния техникум Бургас спечели безапелационно първото място в състезанието на висок скок с постижение от 1.63 м. За превъзходството на Елена над съперничките е показателно това, че постижението на класиралата се на второ място девойка е с 13 см. по-ниско.

Шампионката направи опит за покриване на норматив за европейско първенство, но не успя за малко.

Резултатът от държавното първенство дава отлични стартови позиции за младата надежда на бургаската лека атлетика за участие на Балканиадата.

Елена Петрова постигна отлични резултати и в състезанието на троен скок, където спечели сребърен медал с резултат от 10.74 м.

Състезателите от  лекоатлетически клуб „Европул" Бургас донесоха в клубната витрина сребърен медал на 200 м. спринт при мъжете от международния турнир „Академик" , златен и сребърен медал при девойките младша възраст и призови класирания от 4 до 8 място от Държавното първенство.