Бургаски таланти напират за  “Под прикритие”
Бургаски таланти напират за “Под прикритие” / Дарик Бургас
Бургаски таланти напират за “Под прикритие”
49074
Бургаски таланти напират за “Под прикритие”
Бургаски таланти напират за “Под прикритие”
Бургаски таланти напират за “Под прикритие”
Бургаски таланти напират за “Под прикритие”
Бургаски таланти напират за “Под прикритие”
  • Бургаски таланти напират за “Под прикритие”
  • Бургаски таланти напират за “Под прикритие”
  • Бургаски таланти напират за “Под прикритие”
  • Бургаски таланти напират за “Под прикритие”
  • Бургаски таланти напират за “Под прикритие”

460 кандидати за звездна кариера от Бургас, Сливен и Ямбол се явиха в събота на прослушванията за новото актьорско реалити шоу на БНТ -"Кастинг".

До късния следобед вчера в бургаския хотел "Аква" журито препитваше мераклиите за влизане в сериала на БНТ. Не всички от изпитващите обаче пристигнаха в Бургас. За да оценяват актьорските качества и умения на кандидатите от морето в града дойдоха Боряна Пунчева, Яна Борисова и Атанас Христосков. Това обнадежди талантите, защото мнозина изразиха притеснения от присъствието на актьора Владимир Пенев в звездното жури. Младежи и девойки, очевидно респектирани от играта на Пенев като комисар Попов в култовия сериал на БНТ" Под прикритие", коментираха шансовете си пред него като нулеви. Оказа се, че мнозина от участниците в прослушването са изявили желание да се снимат именно в хитовия криминален сериал на БНТ. Коментарът направи актрисата и режисьор Боряна Пунчева по време на вчерашния кастинг в Бургас. Пунчева, която оглавява филмопроизводството на БНТ, сподели и идеята за създаването на т.нар. "банка за кадри" сред младите таланти от страната, чиито потенциал да бъде използван в собствените продукции на националната телевизия.

В Бургас кандидатите за актьорска слава бяха на възраст от 16 до 77 години. От ученици в театралната паралелка на НСМУ"Панчо Владигеров", през самодейни изпълнители от региона, участници в театрални състави, млади хора, които вече са се снимали във филми, певци, дипломирани актьори, фотографи, рапъри, застрахователи и др. За да впечатлят журито повечето бяха подготвили скечове, откъси от пиеси, песни, лично творчество.Някои от участници споделиха, че нямат нищо конкретно като идея за представянето си.

Един от претендентите за "Кастинг" беше реалити звездата Недялко от "Биг Брадър". 38-годишната ямболска знаменитост се нареди заедно с кандидатите за филмова кариера от Бургас и региона заяви, че е с едни гърди напред както по отношение на участия във ТВ формати, така и за изяви на сцената. Бившият кандидат кмет на Ямбол се беше издокарал в сива гама -костюм, дизайнерски обувки, които били изработени от неговия частен обущар и тъмно розова вратовръзка. Недялко се навил да се яви на прослушването, защото искал да докаже качества, талант и харизма и да вдигне рейтинга на БНТ. Той се закани за спечели журито с неговата песен "Голямата любов", защото по думите му хората искат да виждат и чуват как пее. "Аз съм козът, с който БНТ ще цака и ще побеждава всеки друг телевизионен продукт", убеден е Недялко, който се хвали с имитаторски, певчески и актьорски умения. /Файл 1/

Младата актриса от Бургас Николина Янчева, позната от филма на Камен Калев "Източни пиеси" заяви нежно присъствие на прослушването. Красивата бургазлийка, която в момента е на щат в Сливенския театър, заяви за "Дарик", че приема участието си като забавление и предизвикателство. /Файл 2/

Бургаският актьор Валери Еличов също се завъртя около екипа на предаването, но без намеренията за участие в конкурса. Любимецът на публиката, който се оказа състудент и приятел с Владимир Пенев и Боряна Пунчева сподели, че с удоволствие би се снимал в киното стига режисьорите да обърнат поглед и към професионалистите от провинцията. /Файл3 /.

19-годишната Нина Вангелова, асистент в театрална трупа "Талантино", освен с актьорски умения беше решила да предизвика журито и певчески заложби. Нина сподели, че вече се е снимала във филма на Мишел Бонев "Сбогом , мамо!" и се надява на късмет в киното. Плътно до нея беше приятелят й Емил Праматоров./Файл 4/

Чуйте още звукови картини и мнения на кандидатите : /Файл 5/

Освен в Бургас прослушване имаше във Варна, а тази седмица предстои в Пловдив и София. До участие в "Кастинг" се допускат както непрофесионалисти, така и професионални актьори. Кандидатите трябва да имат навършени 16 години. Според регламента на шоуто само 15 ще са финалистите, които ще влязат в сериала. В следващия етап, специалното жури ще селектира 10 от тях. Това ще стане по време на живите предавания. Отличниците ще имат възможност да снимат откъси от най- известните български филми, като за сцените ще им партнират истински звезди от екрана. Победителят в актьорското съревнование обаче ще бъде само един. Той ще спечели голямата награда - роля в нов сериал, който БНТ ще продуцира през 2012 година.

Вижте още кадри от събитието в раздел "В снимки" на сайта.