Двама протестиращи загинали край посолството на САЩ в Судан
Двама протестиращи загинали край посолството на САЩ в Судан / снимка: Reuters

Двама протестиращи са загинали в пътен инцидент при хаотичните демонстрации край посолството на САЩ в Судан, съобщи суданската полиция, цитирана от АП.

По този начин броят на загиналите във вълната от протести в мюсюлманските страни срещу американския филм „Невинността на мюсюлманите”, възприеман като обиден за исляма, достига поне петима души.

При сблъсъци вчера в Тунис бяха убити двама протестиращи,а още един - в Ливан. Египетската полиция не е потвърдила съобщенията за жертва в Кайро, отбелязва БТА.

Представител на суданската полиция заяви днес по държавното радио, че инцидентът край посолството на около 15 км югоизточно от столицата Хартум е бил „неумишлен”. В протестите са участвали около 6000 души, допълни полицейският представител.

Демонстриращите нападнаха посолството на Германия преди да отидат с автобуси до посолството на САЩ, където полицията използва сълзотворен газ, за да ги спре.