След Тампере и БАТЕ - нищо ново под слънцето: И Жилина ужили много болезнено Левски / Sofia Photo Agency
Левски отпадна от турнира за Купата на УЕФА, след като загуби с 0:1 на стадион „Георги Аспарухов” от Жилина.

Левски изпусна куп положения пред вратата на Перниш, докато словаците се възползваха от грешка на Бистрон и стигнаха до победното попадение в срещата.

В 29-та минута Жоазиньо пусна по земята, след което Тасевски отклони топката, но Гонзо не можа да вкара в опразнената врата.

Шест минути по-късно Жоазиньо изведе отлично Гонзо, който обаче се засуети и загуби топката.

„Сините” продължиха да атакуват през второто полувреме и в 47-та минута Жоазиньо центрира отляво, Тасевски стреля с глава, но топката попада право в ръцете на Перниш.

В 60-та минута след грешка на Бистрон Адауто с мощен изстрел от границата на наказателното поле на Левски разстреля Георги Петков и донесе победата на Жилина.

Четири минути по-късно Георги Иванов стреля опасно от границата на наказателното поле, но Перниш спаси.

Георги Иванов стреля с глава в 70-та минута, но топката попада във вратаря на гостите Перниш.

В 78-та минута Дарко Тасевски стреля перфектно от около 20 метра, но Перниш за пореден път бе на мястото си и изби.

В следващата атака за Левски Мирослав Иванов стреля отдалеч, но топката мина до дясната греда на Жилина.

В 82-та минута Жеан Карлос направи невероятен пропуск, след като сам срещу Перниш стреля в аут.

До края на срещата футболистите на Емил Велев не успяха да изравнят резултата и отпаднаха от турнира.