Пето рекордно злато за Гибона
Пето рекордно злато за Гибона / netinfo
Капитанът на националния ни отбор по волейбол Пламен Константинов спечели титлата в Гърция. Неговият тим Ираклис триумфира за втори пореден път в шампионата на южната ни съседка и общо четвърти в историята си. Тимът от Солун отстрани на финала с 3:0 победи най-големия си конкурент за първото място Панатинайкос.

Тази вечер Гибона не игра заради контузия, но съотборниците му отнесоха с 3:1 гейма като гости ПАО (26-24, 25-27, 22-25, 21-25) и извоюваха златните медали.

Това е рекорд в кариерата на Константинов – втора титла с екипа на Ираклис и общо пета – шампион още с Арис, Олимпиакос и Панатинайкос.

Само за този сезон Гибона успя да вдигне два трофея – Суперкупата и титлата на Гърция, а успеха ознаменува по най-добрия начин годишнината на състава от Солун – 100 години Ираклис!

Най-резултатен в мача бе Амарал Данте от детелините, но неговите 33 точки не помогнаха на тима му. За Ираклис Маркус Нилсов реализира 25 точки.

Бутилки със шампанско гръмнаха в залата на Панатинайкос, с които играчите на Ираклис ознаменуваха златото си.