Олимпик Лион с първа домакинска загуба
Олимпик Лион с първа домакинска загуба / netinfo
Френският шампион Олимпик Лион допусна първата си домакинска загуба през настоящия шампионат, отстъпвайки на отбора на Бордо с 1:2. Гостите откриха още в третата минута чрез аржентинеца Пабло Франсиа с гол от дузпа, отсъдена за нарушение Жан Клод Даршевил. Плеймейкърът на „жирондинците” Йоан Мику удвои преднината на отбора си след гол с глава в 26-та минута. До края на мача шампионите тотално доминираха, но стражът на Бордо Улрих Раме направи дори невъзможното за да запази вратата си суха. Домакините все пак стигнаха до гол в 63-та минута, дело на бразилеза Фред, но сякаш нямаха желание и мотивация за нещо повече.

Това е втора загуба за Лион през януари и първа като домакин за сезона, но преднината на шампионите е14 точки пред втория и третия – отборите на Марсилия и Ланс.