Херта без Домовчийски би Благой Георгиев
Херта без Домовчийски би Благой Георгиев / netinfo
Отборът на Херта Берлин се изкачи с три места в класирането на Бундеслигата, след като в първата среща от 22-ия кръг като домакин победи Дуисбург с 2:0.

Валери Домовчийски, който все още не е възстановен от контузията си, не бе в групата на столичани, докато Благой Георгиев започна като титуляр и игра 79 минути за зебрите.

Бразилският нападател Рафаел вкара първото попадение за Херта в 34-ата минута след пас на партньора си атаката Марко Пантелич, а само три минути по-късно падна и второто попадение, като двамата размениха ролите си, като кариоката подаде на сръбския национал и той не сгреши.

Момчетата на Люсиен Фавр се изкачиха на десето място с 30 точки и имат шансове дори да се преборят за място в евротурнирите, докато Дуисбург е последен със 17 точки.