Борусия би Бохум с човек по-малко
Борусия би Бохум с човек по-малко / netinfo
Борусия Дортмунд се наложи с 2:1 като домакин на Бохум в мач от деветия кръг на Бундеслигата. Отборът на Томас дол демонстрира морал и силна воля в труден момент и въпреки че остана с човека по-малко постигна ценен успех и спечели три точки.

Резултатът на „Signal Iduna Park” бе открит в полза на домакините, след като Тинга отбеляза гол в 17-та минута. В 35-та обаче Миерсел изравни. Капитанът на Борусия Вьорнс напусна терена в 58-та минута, след като получи червен картон. Въпреки териториалното си предимство Бохум изпусна ремито – в 70-та минута Федерико оформи крайното 2:1 и поднесе жадуваната победа на Дортмунд и Томас Дол.

Със спечелените 3 точки Борусия се изкачи на 10-о място в класирането с 12 точки, но утре и в неделя ще се изиграят останалите мачове от кръга в немското първенство. Бохум е на 14-о място с 9 точки.